Společná setkání, ty nám docela jdou. S Liborem a Honzou jsme se shodli letos po srazu Čechomoru na tom, že uděláme na konci roku důstojné a velké setkání všech příznivců značky Citroën. Takový Gala večer se vším všudy. Termín jsme zveřejnili skoro dva a půl měsíce dopředu a měsíc před začali prodávat vstupenky. Zpočátku to trochu drhlo a vypadalo to, že akci zrušíme. Nakonec se prodalo 130 vstupenek. Prostor byl připraven až pro 200 lidí. Zvenku skanzen - roubenka, uvnitř pěkná prostorná stodola, přesně prostor pro tyto účely. Dostatečně veliký, aby se nikdo netlačil, všichni seděli, viděli, tančili i slyšeli. Dokonalá byla akustika a 2CV Band perfektně doprovodil tuto akci, kde si všichni mohli povídat a slyšeli se i při hře hudebních nástrojů. Libor jako André Citroen, Robert Procházka – Boulanger a já Lefébvre jsme celou tuto slávu provázeli jako moderátoři a organizátoři zábavy.

 

   

 

           Plánovaná schůzka organizátorů a předsedů se prakticky neuskutečnila. Pozdní příchod a neúčast některých organizátorů a předsedů celou myšlenku tak narušila, že měla hodinové zpoždění a posunula tak začátek akce, což jsme museli dohánět. Došlo pouze ke krátkému projednání plánované oslavy 100. Let Citroënu v pražských Letňanech 7. - 8. září 2019, o které Vás budeme informovat. S plánovanými akcemi se tak seznámíte hlavně na internetových stránkách jednotlivých organizací. Je jisté, že hlavní akcí české kotliny bude v příštím roce 2. Národní sraz modelů 2CV ke stoletému výročí značky a to v termínu 13. - 16. 6. 2019 v Peruci.

              Program večera začal pomyslně v době mezi roky 1945 - 1948, kdy naše oslavované modely vznikaly a byly prezentovány. S Liborem jsme připravili hodinový soutěžně poznávací a vzdělávací kvíz, který prostoupil dobu do ukončení výroby 2CV . Jednotlivé stoly, respektive lidi kolem nich mohli soutěžit sólo nebo tvořit družstva, která při správně zodpovězené otázce získala jako bod jeden Citrón. Kdo měl nejvíc citrónů jednoduše vyhrál. A vida, vítězství si vybojoval svými vědomostmí Tým Stolařovi, Tůma Tom, Martin Nejedlý, paní Kubešová s dcerou a Milan Chroustovský. Ten tým, resp. jeho část, který na srazu v Nedamově vyhrál vstupenky na koncerty Hrady a Zámky za přípravu perfektního vystoupení. Milan Chroust si zároveň přišel pro cenu za slosovanou vstupenku. Tou cenou byl celoroční běžný servis 2CV. A zaslouží si to. Milan a s ním zhruba polovina účastníků, má součastně obrovskou pochvalu za přípravu a výběr oblečení tedy „Dresscodu“ pro tento večer. Je krásné sledovat, jak se někteří dokážou připravit, baví se a žijí. Nepřeberné množství Hipiesáků, doboví sakáči, dámy v módním oblečení, námořní generál, intelektuál i četník ze Saint Tropez. Vždy si přeji, aby mimo kapelu a nás účinkujících organizátorů, pomohli se zábavou ještě ostatní. Přijel David bubeník, který si zahrál s bandem, Eva se synem a také David Šitavanc. Ten nakonec nevystoupil. Tak příště. Vždy se to nepovede. Náš program je trochu velká improvizace. Největší práci s přípravou měla Eva se synem, kteří předvedli scénku z filmu, který v letech 1959 frčel v kinech. Scénka měla otevřený konec a soutěžilo se o její dokončení. Pro vítězství o nejlepší fotografii si přijel Pepa Badal z Prostějova. Tento kluk také nikdy legraci nezkazí. Děkujeme všem, kteří přijeli z takových dálek jako oni, z Liberce, Loun, Hradce Králové a dalších vzdálených míst. Večírku se účastnily také děti. Připravili jsme pro ně jednoduchou zábavu. Kreslení oslavovaných modelů. Vítězkou se stala opravdu nejmladší účastnice celého setkání, malá slečna Vinklerová. O půlnoci akce končila. Většina se rozutekla k domovům a jen pár rozjetých jedinců pokračovalo dál. Potěšila účast několika lidí, kteří se poslední dobou na akcích neobjevují. Hezký konec roku a vstup do nového. Za 2CV team Jesenice Tomáš.            

                                

                                                               Hlavní sponzor akce